Front-End Development (Uzman Seviye)

Süre: 120 saat

Diller: HTML5, CSS3, SASS, Javascript, Jquery, Ajax

Platform: Web

Uygulama: Web Uygulaması

Hedef Kitle: Front-End Development uzman olmak isteyenler

Eğitim İçeriği: Google semantic'e uygun bir şekilde html  ve css yazma, herhangi bir kütüphane kullanmadan saf html, css, js yapısını öğrenme, pure javascript ağırlıklı hızlı ve dinamik web uygulaması geliştirme, Bitirme Projesi

Nedir?

Bu eğitim içerisinde back-end ile front-end arasındaki farklar, HTML5, CSS3, Javascript programlama dillerinin temelleri gibi konular bulunmaktadır. Bu eğitim ile katılımcılar ileri seviye bir web uygulaması geliştirebileceklerdir.

 

Kimler İçindir?

  • İleri seviyede HTML5, CSS3, Javascript yazılım dilini kullanmak isteyenler,
  • Son Dönemde popüler hale gelen Front-End Development alanında kendini geliştirmek isteyen katılımcılar içindir.

 

Neden "Front-End Development" Eğitimi?

İleri Seviyede HTML ve CSS öğrenen katılımcılar diğer kütüphanelere (bootstrap gibi) ihtiyaç duymadan web uygulaması geliştirebileceklerdir.

JavaScript açık kaynak kodlu, son yılların en popüler ve en fazla kullanılan yazılım dilidir.

Web uygulama geliştirmeye yeni başlayanlar için uygundur.

Stack Overflow tarafından yapılan 2019 Geliştirici Anketi’nde, geliştiricilerin %32,8’i kendisini Front- End Developer olarak tanımlamaktadır.

Stack Overflow tarafından yapılan 2019 Geliştirici Anketi’ne göre katılımcılar arasında en popüler dil son 7 yıldır JavaScript’tir.

JavaScript dili birçok farklı kütüphaneye sahip olması nedeniyle hem istemci hem de sunucu taraflı uygulamaların geliştirilmesinde kullanılabilmektedir.

 

Neden Biz?

Bu kursu verecek eğitmenimiz Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olup, bir yazılım firmasında Senior Front End Developer olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda kurumsal firmalara yazılım üretmektedir. Bir öğretmen olarak öğrencilerin öğrenme sürecini profesyonel şekilde takip edebilecek, bir yazılımcı olarak ise öğrencilerin bu sektöre adım atabilmesi için gerekli bilgi ve tecrübeleri aktaracaktır.

 

Farkımız ise;

Öğrecilerimiz aldığı eğitimin teoride kalmadığını ve gerçek hayattaki karşılığını görebilecektir. Öğrecilerimiz yazılım sektöründe talep edilen gerekli donanıma sahip şekilde mezun olacaktır.